Lednové knižní novinky

10.01.2015 14:16

Hned na začátku roku se v naší knihovně objevilo několik nových knih, představíme Vám některé z nich. Kompletní seznam novinek najdete na http://www.knihovna-brezina.cz/nove-knihy/

Markus Zusak, autor světového bestseleru Zlodějka knih, nedávno zfilmovaného, vydal ještě před tímto zásadním dílem trilogii o bratrech Wolfových. Překlad prvního svazku, Roky pod psa, se nyní dostává také k českým čtenářům. Cameron a Ruben Wolfovi se rvou dnem i nocí, spřádají ujeté plány, aniž by domýšleli jejich důsledky, a pro rodiče, sourozence i všechny holky, které obdivují, jsou to jen budižkničemové, co to nikdy nikam nedotáhnou. Jenže když se Cameron poprvé zamiluje, nic už není jako dřív... Příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady je dojemný a zábavný zároveň a Zusak opět nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného vypravěče.

Národní třída autora Jaroslava Rudiše vypráví příběh hlavního hrdiny zvaného Vandam a jeho životních soubojů s městem, nedávnou minulostí a rodinnými démony. Drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku. Nový Rudiš zasáhne čtenáře přímo na solar. Inspirováno skutečnými událostmi."Vždycky může vyhrát jen jeden. Takhle a ne jinak funguje svět. A když zkusíš někoho zmlátit, tak pochopíš, jak to funguje a nebudeš mít už potřebu dál pátrat a tápat. Někoho poučíš o životě a sám budeš taky poučenej."

Bart Simpson: Průvodce životem je knížka plná vypečených rad Barta Simpsona pobaví všechny ve věkové kategorii od 10 do 100 let. Nabízí rady a poučení pro všechny situace — potřebujete pro sebe urvat co největší kus večeře? Potřebujete si zpestřit nudné každodenní koupání? Nemáte tušení, jakou hodnotu má ve škole váš oběd? Nevíte, jak sbalit holku? Jak přelstít rodiče, abyste nemuseli v osm do postele? Jak z nich vytáhnout co nejvíc peněz? Jak se stát transkontinentálním výtržníkem? Jaký je opravdový smysl života? Bart Simpson si ví rady v každé situaci a rád se se čtenáři o své zkušenosti podělí.